מחנות קיץ בינלאומיים בישראל

מחנות קיץ בינלאומיים בישראל

קימאמה - מחנות הקיץ המובילים בישראל

קימאמה מובילים את תחום מחנות הקיץ הבינלאומיים בישראל משנת 2004. אלפי ילדים ובני נוער מגיעים אלינו שנה אחר שנה לחוויה בלתי נשכחת ומפגש עם חברים חדשים מכל העולם. החניכים בקימאמה נהנים ממגוון פעילויות חברתיות וחינוכיות, בשילוב עם מסלולים מקצועיים: גלישת גלים, צלילה, בישול עם טובי השפים, אומנות, ריקוד ועוד המון מסלולים ייחודיים.

כל המחנות ממוקמים על חופי הים התיכון ומלווים באופן צמוד על ידי צוות המדריכים המנוסה שלנו, המורכב מאנשי חינוך והדרכה, כולם בני 21 ומעלה. כל אלה, הופכים את מחנות הקיץ שלנו לחוויה שפשוט לא שוכחים, ונהנים לחזור אליה שנה אחרי שנה.

Previous
Next

הצוות שלנו

צוות ההדרכה הבינלאומי במחנות קיץ של קימאמה וכן צוות הלוגיסטיקה והאדמיניסטרציה, מורכב מעובדים בוגרים בגילאי 21-30, בעלי רקע וניסיון רב בהדרכת נוער ישראלי ובינלאומי. יחס מדריכים-חניכים בקימאמה הוא מהגבוהים במחנות הקיץ והקייטנות בישראל.


רוב המדריכים שלנו בוגרי תכנית השליחים למחנות קיץ בצפון אמריקה ואירופה של הסוכנות היהודית לארץ ישראל. הם דוברים שתי שפות לפחות, מקצועיים, אכפתיים, מחנכים ומהווים דוגמא אישית לילדים. אנו מבטיחים לכם כי הם ייצרו עבור כל אחד מילדיכם, קיץ מדהים וחוויה משנה חיים.

מה מחכה לכם בקימאמה?

חוויה מיוחדת ובלתי נשכחת בה תפגשו תרבויות, שפות ועולמות חדשים, תרכשו ידע ותתמקצעו בתחומים שמעניינים אתכם, תכירו בני נוער מישראל ומכל העולם ותצרו קשרים מיוחדים שילוו אתכם לכל החיים. כלל הפעילויות בקימאמה מועברות בשפות העברית והאנגלית, המדריכים שלנו מגיעים מכל העולם ויוכלו לסייע בשפות אחרות. הערכים המובילים של קימאמה הם עצמאות, מנהיגות, התפתחות אישית והעצמה. אנחנו מאמינים שבכל אחד ואחת מהילדים יש כישרון ויכולת שניתן לפתח – אנחנו נמצא את החוזקות שלכם ונעזור לכם להביא אותן לידי ביטוי. בנוסף, המחנות שלנו משלבים בין שלל תחומים רבים: גלישת גלים, גלישת רוח, צלילה, מפרשיות, טניס, כדורסל, כדורגל, ספורט אקסטרים, אילוף כלבים, אמנויות הבמה, ציור ועוד…

כותבים עלינו

תאריכים

קימאמה מכמורת
(מחזורים של שבועיים)

מחזור ראשון: 6-18 ביולי

מחזור שני: 21 ביולי – 2 באוגוסט

מחזור שלישי: 5-17 באוגוסט

קימאמה חוף 
(מחזורים של שבוע)

מחזור ראשון: 5-11 ביולי

מחזור שני: 13-19 ביולי

מחזור שלישי: 21-27 ביולי

מחזור רביעי: 29 ביולי – 4 באוגוסט

קימאמה גלים
(מחזורים של שבועיים)

מחזור ראשון: 6-18 ביולי

מחזור שני: 21 ביולי – 2 באוגוסט

מחזור שלישי: 5-17 באוגוסט

קימאמה מכמורת

קימאמה מכמורת יוצרת עבורכם את השילוב המושלם של שבועיים מדהימים של מחנה קיץ בינלאומי, פעילויות חברתיות, חינוכיות, ספורט ימי, בניית קבוצה דרך פעילות אתגרית, מחנאות ועוד. זוהי הזדמנות לחוות את מחנה הקיץ על מגוון פעילויותיו ליהנות מכל העולמות שיש לקימאמה להציע.

קימאמה מכמורת הוא המחנה הוותיק והגדול ביותר של קימאמה אשר נפתח בשנת 2004 ופועל עד היום. המחנה ממוקם על חוף הים התיכון, בבית הספר "מבואות ים". מלבד כל פעילויות המחנה, החניכים במחנה בוחרים במסלול התמחות אחד על פי העדפותיהם: מסלולי הימאות – גלישת גלים/ גלישת רוח/ שייט מפרשיות/ קורס צלילה/ SUP, או מסלול צילום.

קימאמה גלים

בנוף מדהים, על חוף הים, למרגלות הכרמל, מחכה לך מחנה שעושה קיץ.

שבועיים על החוף במרחב ירוק רחב ידיים, עם בריכת שחייה, מגרשים ומתקני ספורט חדישים ונוף מרהיב. בואו לפגוש חברים ממדינות אחרות, ולהתמקצע בתחומים הבאים: ללמוד אילוף כלבים, להתנסות בגלישת גלים ולרכוש מיומנויות בישול ואפייה ברמה הגבוהה ביותר עם נבחרת השפים של ערוץ האוכל.

צוות קימאמה מזמין אתכם לתפוס גלים.

קימאמה חוף

משקיף על הנוף הכי יפה בארץ, על הצוק בבית ינאי, נמצא לו קימאמה חוף.
זהו מחנה באורך שבוע ימים, המתקיים ב-4 מחזורים שונים, במתחם "הדסה נעורים". התכנית של קימאמה חוף מותאמת במיוחד לשבוע, ומכילה בתוכה את כל הפעילויות והמסורות האהובות שבכל מחנות קימאמה, עם דגש על ימאות וגלישה, ותוכן חינוכי-חברתי מעשיר. קימאמה חוף הינו מחנה בעל אופי משפחתי וקרוב, בו כולם לומדים במהרה להכיר את כולם, ומתגבשים יחד לכדי קבוצה חזקה ובלתי נפרדת. צוות ההדרכה האחראי והמנוסה של קימאמה חוף, מעניק יחס אישי לכל חניך. במהלך השהות במחנה, הצוות ישים דגש רב על העצמה אישית של החניכים, העלאת הביטחון העצמי, ומתן מרחב בטוח עבורם בו ירגישו את החופש לבטא את מי שהם באמת. קימאמה חוף מתקיים החל משנת 2014, ומיועד לחניכים בגילאי 7-15.

כן! אני רוצה לרשום את ילדיי

399-4188 (518)

כתובת: ת.ד 142 גליל ים, ישראל, 4690500

אמייל: usa@campkimama.org

חוויה של ים וקיץ

הים על הפעילויות הרבות שהוא מציע מהווה מרכיב משמעותי מאד בחוויית הקיץ של מחנות קימאמה. הבחירה להקים את מחנות הקיץ של קימאמה לאורך החוף ולהקנות להם זיקה מובהקת לפעילות ימית ענפה ומגוונת היא החלטה אסטרטגית, המאפשרת לחניכים מכל העולם ליהנות מאחד הנכסים התיירותיים המובהקים של ישראל: היותה מדינה השוכנת לחופו של הים התיכון. מחנות הקיץ של קימאמה מציעים לפיכך מכלול עשיר ומגוון של פעילות ימית – שיט מפרשיות, סירות מנוע, פעילות SUP, גלישת גלים, גלישת רוח, צלילה (כוכב 1 וכוכב 2), טיפול בצבי-ים ועוד ועוד.

בטיחות במחנה

במהלך המחנה נהלי הבטיחות מוקפדים, ברורים ונהירים. חלק נכבד מתכנית ההכנה של הצוות לקראת הקיץ מוקדש לנהלי הבטיחות ולאופן בו נדרשים כולם להקפיד על ביצועם. כמו כן, המדריכים שלנו מקפידים עם ילדכם על שתיית מים מרובה ועל הימנעות מחשיפה יתרה לשמש בשעות בהן החום מגיע לשיאו. בשעות החמות של היום (אחרי ארוחת הצהריים) לא תתבצע פעילות פיזית אינטנסיבית במתקנים חיצוניים – ואת עיקר הזמן בשעות הללו נקדיש למנוחה, להתרעננות ולמשחקים במתקנים סגורים וממוזגים.

במחנות הקיץ שלנו נמצאים חובשים ואחיות בכפוף להנחיות משרד החינוך. הפעילות של קימאמה מבוטחת באופן מלא במשך כל תקופת שהות הילדים במחנה.

על קימאמה

לפני 15 שנים קבוצה של מדריכים ואנשי חינוך, בוגרי תכנית השליחים למחנות הקיץ של הסוכנות היהודית בארה"ב, הבינו את החשיבות העצומה הטמונה במפגש בין ילדים ובני נוער מרחבי העולם – בישראל, וחלמו להקים בישראל מחנה קיץ יהודי-בינלאומי, במודל הסאמר קאמפ האמריקאי. מאז, הפך "קימאמה" למושג מוכר, אהוב ומבוקש, ויצר רשת קשר חיה ותוססת של ילדים ובני נוער מכל העולם, ההולכת וגדלה, פעילה במשך כל השנה וליבה – בארץ ישראל. כיום, כ-2,500 חניכים משתתפים מדי שנה במחנות הקיץ השונים של קימאמה.